Mezoterapia w medycynie estetycznej

Blog

Mówi się o niej „zastrzyk młodości”. To cieszący się popularnością zabieg medycyny estetycznej, z powodzeniem wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Mezoterapia jest stosowana od ponad pół wieku, dlatego uchodzi za sprawdzoną i bezpieczną formę przywracania skóry młodzieńczego wyglądu. Prezentujemy najważniejsze informacje na jej temat.

Na czym polega zabieg ?

Istotą mezoterapii jest wstrzyknięcie pod skórę niewielkiej ilości substancji aktywnych, które mają na nią dobroczynny wpływ. Warto zauważyć, że zabieg przynosi podwójne korzyści. Z jednej strony – preparaty zawierające minerały i witaminy są dozowane bezpośrednio pod skórę i stopniowo uwalniają swoje właściwości. Z drugiej – nakłucia skóry pobudzają jej regenerację i wzmagają krążenie krwi. Do wykonania zabiegu konieczne jest specjalne urządzenie. Jego głowica wykonuje setki mikro nacięć, przez które dozowane są substancje odżywcze. Po kilku godzinach od zabiegu ślady te znikają, nie ma konieczności rekonwalescencji. Po mezoterapii warto jednak unikać promieni słonecznych, nie należy także dopuszczać do podrażnienia skóry. Rezultaty są widoczne od razu, ale najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów. Czy mezoterapia wiąże się z bólem? To bardzo indywidualna kwestia, ale stosowane w gabinetach medycyny estetycznej żele znieczulające z pewnością podnoszą komfort pacjentów.

Zastosowanie mezoterapii

Zabieg może być wykonywany na niemal każdej partii ciała, nakłuciom poddawane są tylko zmiany chorobowe lub strefy wymagające nawilżenia albo wzmocnienia. Mezoterapia jest polecana osobom cierpiącym z powodu łysienia i wypadania włosów. Jest odpowiednia, gdy chcemy zahamować proces starzenia się skóry, zwłaszcza na twarzy, dekolcie i szyi. Wykonuje się ją w celu wypełnienia zmarszczek oraz spłycenia blizn. Co więcej, mezoterapia pomaga pozbyć się rozstępów i cellulitu. Pierwotnie, metoda służyła głównie osobom uskarżającym się na migreny. Dzisiaj znajduje zastosowanie w leczeniu urazów związanych z uprawianiem sportu, a także nerwobólu.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Top