Co to jest mikrodermabrazja?

Blog

Choć można ją porównać do peelingu, jej rezultaty są znacznie bardziej spektakularne. Zabieg oczyszcza skórę, wygładza zmarszczki, a ponieważ jego efektem jest pobudzenie produkcji kolagenu, hamuje procesy starzenia się skóry. Co trzeba wiedzieć o tej metodzie? Zapraszamy do lektury wpisu! Wyjaśniamy m.in., kto powinien bliżej przyjrzeć się mikrodermabrazji i jakie są jej rodzaje.

Rezultaty zabiegu kosmetycznego

To jeden z zabiegów, które są oferowane przez profesjonalne gabinety kosmetyczne. Jest znana od lat 80. minionego wieku, początkowo wykonywali ją wyłącznie dermatolodzy. Cieszy się obecnie bardzo dużym powodzeniem, gdyż pozwala uzyskać doskonałe efekty. Pamiętajmy jednak, aby cerę powierzyć specjalistom, którzy posiadają nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i wiedzę zapewniającą bezpieczeństwo.

Rezultatami mikrodermabrazji są: złuszczona skóra, rozjaśnione przebarwienia, spłycone lub wygładzone zmarszczki oraz zmniejszone blizny. Zabieg jest odpowiedni dla osób o tłustej cerze, które borykają się trądzikiem czy zrogowaceniami cery. Nie jest on wskazany dla zmagających się z trądzikiem różowatym i opryszczką, nie powinien być wykonywany także, gdy występuje stan zapalny. Tą metodą oczyszcza się nie tylko twarz.  Sprawdza się także jako sposób minimalizowania rozstępów. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale najczęściej poleca się serię pięciu bądź sześciu spotkań w gabinecie kosmetycznym. Po mikodermabrazji należy unikać promieni słonecznych, skóra nie powinna być także depilowana, gdyż może to prowadzić do podrażnień.

Różne sposoby oczyszczania skóry

Opisywany zabieg może być wykonywany przy użyciu diamentowych głowic (syntetycznych lub naturalnych). Kolejne warstwy naskórka są ścierane bezpyłowo, mikrodermabrazja diamentowa jest odpowiednia dla osób o wrażliwej cerze oraz alergików. Przy mikrodermabrazji korundowej, do złuszczania skóry służą głowice pokryte tlenkiem glinu (korundu). Z kolei ścieranie naskórka przy pomocy tlenu i soli fizjologicznej jest nazywane mikrodermabrazją tlenową.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Top